вівторок, 5 лютого 2019 р.


Заняття ознайомлення з оточуючим для дітей з вадами слуху І рік навчання.

§  Тема: “На гостину до лісових звірят”

МЕТА: Закріпити  знання  дітей  про  назви  диких  тварин. Продовжувати формувати  навички  правильної  вимови  поставлених  звуків. Виховувати емоційне  ставлення,  інтонаційну  виразність  мови. Сформувати поняття дітей про  те, де  живуть дикі тварини. Закріпити  поняття: «дикі  тварини, ліс, дерево, дупло, нора, барліг, кущ, лігво». Формувати  вміння  диференціювати запитання: Хто це? Що це? Де живе ..? Де живуть? Активізувати увагу.  Виховувати  зацікавленість  до  заняття.
ОБЛАДНАННЯ: макет  лісу,  картинки зображення диких тварин, таблички, картинки із зображенням домівок диких тварин, картки  та  таблички для кожної дитини, маски для гри, аудіоапаратура.
Хід заняття:
Вихователь: У краю лісів й річок
Має дім Лісовичок.
Він про все у лісі дбає
Пильним оком доглядає.
Ось і сьогодні нам сорока принесла звістку, що нас із вами до себе у ліс запросив дідусь Лісовик.
 — Ось ми й опинилися у лісі.
Діти подивіться  а ось і будинок дідуся Лісовика.
 — Чуєте, хтось зітхає. Мабуть, це наш лісовичок. Що ж трапилося?
(Діти стукають і вітаються з лісовичком.)
— Ой, малята. У мене біда, всі тварини сховались і мені сумно.Допоможіть мені знайти їх. Звичайно ми допоможемо.
Діти ви знаєте які тварини живуть у лісі. Давайте з вами пригадаємо.
 Ігровий диктант «Знайди лісових звірів».Ми допоможемо дідусю Лісовичку  знайти всіх тварин.
(Макет лісу із захованими тваринами. Діти по черзі знаходять тварину яка захована  та називають її за допомогою табличок та дактиля.).
Вихователь: Вовк, заєць, лисиця, білка, ведмідь це дикі тварини.
§  Де живуть дикі тварини? Живуть у лісі.
А зараз Білочка запрошує нас із вами потанцювати.
Ну от і знайшли ми всіх тварин  і зовсім вони не заховалися від дідуся, а майстрували собі будинки.
Вихователь виставляє по черзі будинок потім тваринку. Прочитай правильно
§  Що  це?  Це  дупло. Хто  живе  у  дуплі? Білка.
§  Що  це?  Це  нора Хто  живе  у  норі? Лисиця.
§  Що  це?  Це лігво.Хто  живе  у  лігві? Вовк.
§  Що  це?  Це  барліг. Хто  живе  у  барлозі? Ведмідь.
§  Що  це?  Це  кущ. Хто  живе під кущем? Заєць.
Розмістіть  лісових тварин по своїм домівкам. (Самостійна робота з роздатковим матеріалом.) Індивідуальна робота.
А зараз я пропоную вам перевтілитись у лісових звірів  і знайти свій будинок.
Гра «Знайди свій будинок»
Діти ви молодці! Я знаю що ви приготували ласощі для тварин давайте пригостимо їх.
Проводиться гра «Гостинці для диких тварин»
Кожній дитині роздається муляж тварини на прищіпці.
§  Хто  це? Білка. Що їсть? Горіхи.
§  Хто  це? Заєць. Що їсть? Моркву.
§  Хто  це? Вовк. Що їсть? М’ясо.
§  Хто  це? Ведмідь. Що їсть? Малину.
§  Хто  це? Лисиця. Що їсть? Рибу.
Які раді дикі тварини. Ви їх і знайшли  і пригостили. Тепер лісовичку  не буде сумно. А за це він вам дарує розфарбовки.